Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buqe Rama (Buqja) - Nete Reoje Dashurija

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Gazi: Ne te rroj dashnija qet na bashkojn nee na bekoft dhe perendija per nje jet te ree (2 HER)

Buqe mori Buqe dil moj ne qardak se per ty kjo zemer esht be shum merak
kur po shkon ne shkoll me at trup te holl mendja n'ty me ik oj Buqe smundem pa te fol

Buqja: Te kam thon o Gaz rrugen mos ma nxan jam e re per dashni ende shkollen se kam kry
kur jam un me shoqe ti hiq mos me fol se kam prit nga baba nana sme lon fmin ne shkoll

Gazi: Boll durova e s'tpengova por mo smund te pres ja dot marr ty oj Buqe ja per ty dot vdes
se spo qen e pam ka kufit e vet
per dashni te dhamshe jo nuk ka lezet

Buqja: Mos u merzit Gazi un ty te kuptoj se dashnija jon jo nuk dot vonoj
si kur pret te ti o djal se kjo dot ja vlen
dashurija e vertet ka shum lezet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)