Më mbaj mend (për 1 muaj)

Barbana - Se Jam Vajze

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ka gjera me mister ne jete qe nuk kuptohen
Eshte nata qe i ben pak dhimbjet te harrohen
E vetmuar rri ne dhomen time
Me telekomanden neper duar
Dhe nuk gjej asnje arsye se ku kam gabuar

Ne trup kam veshur nje kemishe
Me ngjyre te bardhe
Sa here qe flinim bashke me thoshte
"Do ta marr"

Por ne nje mengjes kur ne u zgjuam
Ai me foli pak sa i menduar
Dhe me tha se disa gjera
tashme kane ndryshuar

REF:
Dashuria s'eshte ajo qe thone
Ngjan e embel sa here qe fillon
Por me vone te ndodh qe endrren tende
Ta rrezon
Nga e para zemren ti e fal
Se je vajze e dot nuk behesh djale
E nuk je mesuar qe te vrasesh
As me fjale

Sa here mundohem ti jap vetes
Pak shpjegim
Te rregulloj diçka qe s'shkon
Me fatin tim

Por asgje une dot nuk kam ndryshuar
Sepse gjerat lart ne qiell jane shkruar
Fatin tend ti asnjehere
Nuk mund ta kesh ne duar

REF:
Dashuria s'eshte ajo qe thone
Ngjan e embel sa here qe fillon
Por me vone te ndodh qe endrren tende
Ta rrezon
Nga e para zemren ti e fal
Se je vajze e dot nuk behesh djale
E nuk je mesuar qe te vrasesh
As me fjale

Dua qe ta shoh une qiellin
blu ne perjetesi
Ndoshta duhet prit...ur...

REF 2x:
(Dashuria s'eshte ajo qe thone
Ngjan e embel sa here qe fillon
Por me vone te ndodh qe endrren tende
Ta rrezon)
Nga e para zemren ti e fal
Se je vajze e dot nuk behesh djale
E nuk je mesuar qe te vrasesh
As me fjale

Nuk jam mesuar
qe te vras une me fjale
Se jam vajze
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)