Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi - Fat I Zi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I vetmuar jam ne halle.
Kur dashnoren se kam afer.
Por nje pik un kam ne zemer.
Shpiriten ma kan marr.
Por nje pik un kam ne zemer.
Shpirtine ma kan marr.

Koha kalon me lot qaj.
Se dashnoren ma kan marr.
N'zemren time kam nje ziarr.
E di se skam me marr.
N'zemren time kam nje ziarr.
E di se skam me marr.

Koha po kalon kthim ma nuk ka varrin nuk e di se ku e ke por dashurin perjet te un e ke.

O zoti mua tregom rrugen.
Fatin tim ku ta kerkoj.
Rri i mbytur ne mendime pa dashonren time.
Rri i mbytur ne mendime pa dashnoren time.

Fati zi mor fati zi,
A m'tregon se ku me shku?
Rrugt e mija i kam humbur, ty s'do te harroj kurr.
Rrugt e mija i kam humbur, ty s'do te harroj kurr.
Amannn... aman... aman...aman aman...ohhhhhh aman... aman...aman...ehhhhhh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)