Më mbaj mend (për 1 muaj)

Berat Krasniqi - Veq Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Veq per ty
po te them se te kam zanë
po me duket pak kam thanë
po te them t'kam diell e hanë
rreze e dritë ma shumë m'ke dhanë

Ref:
veq per ty loti m'rrjedh
vetem ti zemren ma merr
veq per ty lulja qel
ka aromë dimer e verë

II
kur takimet s'na mungonin
kur per ne yjet ndriqonin
kur lexojsha n'syt e tu
qe ma falshin shpirtin mu

Ref:
veq per ty loti m'rrjedh
vetem ti zemren ma merr
veq per ty lulja qel
ka aromë dimer e verë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)