Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baggeri - Shqiptare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shqiptare....Shqiptare
Vajza ma e Bukur
Shqiptare....Shqiptare
Njo Vajz Sikur Flutur(2x)

Shqiptare...Ahh bre me Kalle
Sjam tu Rejt.....rejt
As po boj Hajgare
Spo kam Qare ti pat Kqyr
Vetllat e tua zeza
Token po ma dridh
Nkry jam lidh spo muj ma me zgidh
Ma Ke hup mendjen
Héna pom doket Dijell
Ki send ash REAL
Kjo ash e Verteta
Pa ni Shqiptarke mue Sum shkon jeta

Mori Shqiptare...Shqiptare
TI pa te mar se kam Qare
ti mu me Doqe me Kalle
Mi more Mend edhe Paret
Kta Thojne: Burri Vertet Jo nuk vun Per Dashni
Nuk kam Qka te boj Mori Qik
Sepse kam ndjenja per ty
Se bukurija jote mi mur syt
E un po Kerkoj Drejtsi
Jo se dua asni tjeter
Se per mu je vetem ti
Ndoshta Me Trun kupton
Po me zemer nuk um ndjen
TLutna qe te kthehesh sot
Se neser nuk ki mem Gjet

Shqiptare....Shqiptare
Vajza ma e Bukur
Shqiptare....Shqiptare
Njo Vajz Sikur Flutur(2x)

Flokt e zeza
Shum e Nalt
Veq di Fjal une i Fola
Ajo ishe Qik Shiptark
Buzt e Kuqe si flamuri
Sikur Fjaka sajt e kallt
Woow si Shiptarkat ska
Nash per Nause ...nash Sevda
Nash per Qejfe ..per Para
Me hi ne Boten e Shiptaris
Xhi me clau caucat tmir
Qajo Xhi collon diher
Ajo asht e Bagger'Gs
Hajde shtrajna rajna pajna
Moj shiptarke buzt ti hajna
Lumit nana Xhit tka bo
Njo mas Njo kejt bashk i Ndjana

A Ka Qikat mat mira
Se shqiptarka ...Jooo
Jo ska se jan ma te Qarta

(Shqiptare TETOVARE)

Dridhe Trupin Hiq mos dvjen mare

(Hajde Kalle Atmosferen)

N.Key kur dvjen Qellja deren
Ekom Njo Deshir
ooooh sa asht e Thjesht
Me ti puth Buzet
Tjeter skisha desht
Me ta Ngjit
Me tmar me Veti
Me ardh Me Kerr
Me Shku ne Ulqin Ka deti

Shqiptare....Shqiptare
Vajza ma e Bukur
Shqiptare....Shqiptare
Njo Vajz Sikur Flutur
Category:
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)