Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eduart Jubani - Nena E Deshmorit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne te dale te fshatit
Prane nje lendine
Kish' shtepine nena
Bujare dhe trime
E kish' nisur djalin
Me shoket ne cete
Ku vetem shqiponjat
dine te ngrejne folete...
Ikin vitet ikin...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)