Më mbaj mend (për 1 muaj)

Meda - Merri Te Gjitha

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Merri te gjitha asgja mos le
ne jeten time kurre ma mos u kthe
asgja e jotja mos t´mbet te une
se zemra jeme nuk zen plage me shume

Hiqma unazen qe n´gisht ma vune
harroj pranverat kur t´kisha lule
harroj pranverat kur t´kisha lule

Mos qaj prane meje per ardhmerine
se dora ime lotet s´ti fshine
se dora ime lotet s´ti fshine

Mos thuj gabova mos mashtro veten
mos thuj gabova kur me vrave n´zemer
mos thuj gabova mos mashtro veten
njerzit gabojne por jo krejt jeten

Hiqma unazen qe n´gisht ma vune
harroj pranverat kur t´kisha lule
harroj pranverat kur t´kisha lule

Mos qaj prane meje per ardhmerine
se dora ime lotet s´ti fshine
se dora ime lotet s´ti fshine
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)