Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elton Deda - S'do Iki Nga Kjo Toke

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mbrëmë pa fjalë hëna shkoi,
një mëngjes i zymte agoi.
Erë e jugut shiun sjell,
Kur jehona vjen si dallge
Ikin, inkin. -Ku? Përse?
Si ciganet pa adrese.
Shkretëtire parasja sjell,
kur me vete shpirtin s'ke.
Dëgjo, po agon.
Dita, po agon.
S'do të ikim nga kjo toke.
Det e ajer do pushtoj.
Do ta hedh frymen lume
që të jemi sot ketu.
Qaj e qesh njesoj si ju,
Lot e gaz i kam pafund.
Do ta hedh frymen lumë
Që të jem sot ketu.
Treni i vjetër nuk ndalon.
Si kalvar po trokezon.
Perendimi vishet gri...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)