Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhejsi Jorgaqi - Kjo Zemer Nuk Ka Vend Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te tregova zemer ckam
por ti nuk me degjon
dhe tani pas deres je
dhe nuk degjon te shkosh
ndoshta te veshtir e ke
qe fjalet te mi besosh
si te duash bej
por un nuk dua jo tshikoj

qoft e fundit gje qe bej
qe ta kuptosh cfar foja un
te veshtiren nuk e bej gjithmon
por ti e meriton

ref:
ja ku jam
ti per mua do te mbetesh nje kujtim
dhe dot flesh ti ne ditarin tim
ja ku jam
mos me thuaj se do me presesh ne pafundsi
kto jan fjal qe un tani i di

mos me thuaj te pushoj
pas deres mos mu fshih
nje cop dru nuk ma ndalon ate qe kam ne shpirt
dhe po fjete ktu ne prag
ta dish se nuk ta hap
kesaj here do mesosh
qe sduhet te lendosh

qoft e fundit gje qe bej
qe ta kuptosh cfar foja un
te veshtiren nuk e bej gjithmon
por ti e meriton

ref:
ja ku jam
ti per mua do te mbetesh nje kujtim
dhe dot flesh ti ne ditarin tim
ja ku jam
mos me thuaj se do me presesh ne pafundsi
kto jan fjal qe un tani i di

ti trokite ne deren time
skam frig qe te ta hap
por kam frig nga zemra ime
se vend per ty kjo zemer me nuk ka

ref:
ja ku jam
ti per mua do te mbetesh nje kujtim
dhe dot flesh ti ne ditarin tim
ja ku jam
mos me thuaj se do me presesh ne pafundsi
kto jan fjal qe un tani i di
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)