Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrepi - Dhimbje

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Akrepi:
Hidhi nje sy zemres sime,
e mbushur plot me dhimbje,
ma thithen gjakun me shiring
e s'me lan pik fuqie
shpresoj ne nje rilindje,
t'filloj cdo gje nga zero,
zot doren ma zgjat,
nuk e duroj ket ferr mo,
qe i vogel isha msu,
kurr mos me hap rruge,
n'femijri kam vujt shum,
e kam zgjidh cdo gjo me dhun,
gati perdite u zija, me fytyren vija vija,
asnji gjo mangut s'lija, sma hapte deren shpija,
e njerzia,
me mori me sy te keq,djali qe su ndreq
o sa shum kam heq, po paska keq e me keq,
Jeta qenka si nje film,
ku finalen te gjithe e din,
kot mundoheni te vini rregull ne rremujen e trurit tim,
ndonjeher nuk ka kuptim, kuptimin tja gjesh,
ligji natyres osht per t'gjith, ajo qe lind nje dit vdes,
jeta s'osht matematik, mos u humb me llogari,
jeta osht duel me thik, duhet stil dhe taktik.

Ref: 2x
Dolore, riempi il mio cuore
ci sono dei momenti che
ti sembra tutto il mondo contro te...

Misho:
Troppo dolore a volte, io non so se ce la faccio,
intorno a me c´e troppo freddo, intorno a me troppo giaccio,
intorno al collo come se ci fosse un capio,
più ci provo più mi muovo,
più mi squoto e più non cambia un cazzo,
più mi stresso più me la prendo con me stesso,
brucia dentro questo fuoco come stelle nello spazio,
faccio un passo dopo l'altro in mezzo allo squallore,
rosso è il colore di una vita vissuta senza il pudore,
sesso cose pazze droghe spacci sbatti coltelli e pistole,
ragazze sole, in giro sempre meno sole,
giornate grigie per il gregge, nessuno che ci protegge,
chi è fuori di testa è fuorilegge
sono strapieno di scheggie,
il dolore continua ad entrare e non esce,
lì fuori gli amici continuano a tirare strisce
e non va bene man, ne ho piene le palle di storie
che vanno a puttane proprio come me,

Ref: 2x
Dolore, riempi il mio cuore
ci sono dei momenti che
ti sembra tutto il mondo contro te...

Akrepi:
S´e zgjodha un ket jet, nje kuptim duhet te ket,
qe po endemi neper bote,tamam si rob te shkrete,
ngado qe shkoj,probleme vetes i krijoj,
telashe s´kerkoj,po ca t´boj,jam i ndjeshem nuk duroj,
vetem shpirti im e di,ca mkan pa syt e mi,
ndoshta kshu na qenka shkrujt,jeta ime tragjedi,
mjepni laps dhe nji leter, dhe mbi te do shkruja libra,
se cdo kujtim i vjeter,te djeg ne shpirt si hithra,
Trimi s´derdh lot por derdh gjak,
un i kam derdh te dyja e te kalumes nuk i vej dot kapak,
se t´percellon si flak,tamam si flak e perjetshme,
zhduk dhe besimin qe kishim njehere te fjalet e mencme,
hidhem dallge permbi dallge,por bregun s´po e shoh,
hidhem betej mbas beteje,vetem paqen s´po e njoh,
hej dhimbje..ti je nona e dhunes time,
ti me bone ky qe jam... gangster me bindje

Dhimbje...pushtove zemren time,
ka disa momente kur te duket sikur boten e ke kunder

Ref: 2x
Dolore, riempi il mio cuore
ci sono dei momenti che
ti sembra tutto il mondo contro te...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)