Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatbardha Disho - Një Letër

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nënë po nis një letër
Si zogu krahëlehtë, që pret çdo agim.
Gjen tek letra ime
Plot këngë edhe gëzime
Një mall të ri, një këngë pambarim.

Vjen nga unë tek ti kjo dashuri e kohës sonë
Sot fluturon,
Plot me mall dhe dashuri ajo letër
Për tek ty po fluturon.

Jetë nga jet' e madhe merr kjo dashuri,
Si burimi i kaltër rrjedh nga unë tek,
Zemrat ndez o moj nënë sot kjo lumturi.

Bija jote e shtrenjtë sot po hyn në jetë
Ta dish, sa gëzon.
Mbrëmjet dhe mëngjeset
Më gjejnë në mes njerëzve,
Sa gaz dhe gëzim, një mall më pushton.

Vjen nga un'tek ti kjo dashuri...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)