Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Trodon - Oj Qik

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Baba Trodon

Atmosfera ka fillu me u nxe
kejt qikat tash po vijn me kcy me ne
Kush po vjen ma i pari lojen per me kcy
Vjen zeshkanja me at shami
Ti oj bukuroshe me ato syt e ti
Ma morre mendjen kur te pash un ty
Me shikimin tend te bukur kur ti me kqyr oj bukuroshe
kanihere un thom me veti ne mujsha me te shti ne qoshe

Ref: 2x
Hajt oj qik na kalle kejt
ti kur po kcen ktu pe bon shum shyret

Baba Trodon

Atmosfera ka fillu me u nxe
kejt qikat tash po vijn me kcy me ne
Kush po vjen ma i pari lojen per me kcy
Vjen zeshkanja me at shami
Ti oj bukuroshe me ato syt e ti
Ma morre mendjen kur te pash un ty
me shikimin tend te bukur kur ti po me kqyr
e hishme e bukur ti me at ftyr
Se ti po me kall baby ti po me tranon baby
Syri yt zemren pesh mu ma qon baby
hajde zemer tash ti luj me mu se
qeshtut po du sonte du me u tranu
Njersa ne ball ka nis me na piku
Po me sillesh si peshk sillmu e dridhmu ti mu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)