Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - E Dua Kete Vend

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lart e poshtë bredhë
Tjetër emocion gjejë
Prapa s'dua të kthej
Dicka më shumë më ngroh
Sa më shumë që shoh
Bukurinë tënde sa më shumë e njoh

S'dua më të lëndohesh
S'dua më ti kështu të trajtohesh
S'dua dhe s'mundem më kështu të duroj
Fytyrën tënde kur dikush shëmton

Se kuptoj këtë apati
Ironi e shprehur s'dua më as ta di
Shumë shpresoj se do ta gjejë
Rrugën time, dritën time
Përgjigjen si të shpëtoj unë ty

Bëjë më shumë dhe thuaj
E dua këtë vend e dua
Tash thuaj me mua
E dua këtë vend e dua
Mund ta ndjesh tani dhe në ajër
Ditë e re po fillon, mos shiko më pas
Ta dua ta mbroj, tutje ta zhvillojë
Kjo është sh'pija ime vehtes ja kujtoj

Ndjejë një turbullimë që më kaplon
Më ngulfatë e më robëron
Edhe një zgjidhje e kërkoj
Nga kjo gjendje sit ë shpëtoj

Se kuptoj këtë apati
Ironi e shprehur s'dua më as ta di
Shumë shpresoj se do ta gjejë
Rrugën time, dritën time
Përgjigjen si të shpëtoj unë ty...

Bëjë më shumë dhe thuaj
E dua këtë vend e dua
Tash thuaj me mua
E dua këtë vend e dua

Bëj më shumë, bëjë më shumë , bëjë më shumë...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)