Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - Per Futbollin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Verse: 1

-Dritat ndizen dal ngadal , njerzit hyjn ë mbushin shkallët
-lojtarët marrin frym thell para se të dalin
-stadiumi thrret një emër shqipria do fitoj
-se ëndra jonë e madhe sot do të realizohet
-futbolli është pasioni, fair-play quhet loja
-rruga kurrë nuk është opcioni, themi nisu nga përvoja
-18 vjet shpres, po aq vite histori
-unë gjithmonë do jem krenar, me fanellën Kuq e Zi
-Heyyy është thirja e fundit për kampion
-Heyyy se vetëm kshtu mund t'prezantohem
-ma kthen kokën, nga e ardhmja në gjdo 90 minuta
-vlera ka për edukimin, e gjdo brezi që do vij pas.

Refreni:

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.

Verse: 2

-Gjdo minutë speciale, besojm në forcën e zemrës
-në një bot ku nuk ka, racizëm po bëhet loja e jetës
-një gol lartë, "një gol lartë"
-dhe pak koh, "dhe pak koh"
-duhet shumë fat, "shumë fat"
-të festojm, "Heyyy"
-zdo ket më fjalë sepse, ëndrra kthehet edhe e prek
-më plot besim vijn kampionët, e bejnë realitet
-dalin bashkë të gjithë, rinia sepse festa sa filloj
-diku n'zemër të Europës, po rishfaqen dhe heronjët
-bien daullet e fitors, nga tifozat e zjarrtë
-japin shpirtin dhe suportin, që askush nuk e ka
-"Shqipëri, Shqipëri, Shqipëri"
-urojm edhe 1000 vjetë, triumf gjithmonë lartë e më lartë
-gjithë e dinë se sot, më shumë ky merret si start.

Refreni:

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)