Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eleminimi - Eleminim Naa

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
jem n rrug dit e nat naten diten…
t'fiksum me ba pun tan kohen shetitem…
ngjitem me beat-enpikem njerzim…
me 1 fjal jau prejm rriten NA eleminim…

ka randsi lom frymzim drejtim naper rrug
ku pidhcat si ju n'byth kkan vetem tut…
e mu dukt nuk kan bole hupin me dal…
sa t'kerrcasin rrevole em zhduken n fjal.

lal t'falat i paci e rrnofshin kurvnia…
se po tpiqet kulaci t'zvoglohet vllaznia…
burrnia jote kurve gjyhna me t'thirr burr…
i pabes je zotrrote n'pabesi ki me u furr…

me mu mburr hallall t'koft se buken se nemi…
sa do t'sillet rrotullqaq posht po t'shko emni…
i joti e i jemi dei dje i majtem njejt…
sot nanqim po tle venit'ra reni me rrejt…

JEM T'SHEJTEN VLLAZNI RRIM SI ME VLLA…
KEM RRESPEKT E DASHNI KUSH PER NE KTA I KA…
NUK KA ZA ME NA VRA NA VLO GJAK TROPOJAN…
KUSH DO DON ME PA THOM BYRUM TETAN…

TAN tan jon ba ranshemkanshem per veti…
lanshem n'takatlakmi kan en gjeti…
flasin mileti pa dit se cka thon…
sa t'lshohet gazepi nuk kan pse me kon….

sikur heret a vonkthehem n'bajram curr…
i la thom mei lan shokt e mi nuk falin kurr…
burr n'thansh nuk po di kurrkush ska me t'msue…
vec fol si do t'dish se n'kye tan ka me t'shkue

thue e smue ski byth me ba sen…
dei sot cka ke ba koka kan me shit men…
ven e pa ven thuju t'kem inati…
se shokit ja sha motrenper shoqe t'del afati.

e zgati se zgati me ty si ta dush…
fjalen per fjal e pushken per pushk…
n'fush e perballt'rrall't vin me nejt…
sot nanqim je ba prrall ki met vec me rrejt ...

JEM T'SHEJTEN VLLAZNI RRIM SI ME VLLA…
KEM RRESPEKT E DASHNI KUSH PER NE KTA I KA…
NUK KA ZA ME NA VRA NA VLO GJAK TROPOJAN…
KUSH DO DON ME PA THOM BYRUM TETAN…
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)