Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malesori - Te Kojshia

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jeta ka shum kombinime
ke me mujt dhe mos me u pa
le dhe shpin mahalen time
sa mir u ba . Me pelqeve ti prej moti ty te pata simpati lutjet mi degoj zoti mu bane kojshi .

Ref . *1
Moj e mira Ma e mira
Mos shko nuse larg shtepis
Moj e mira Ma e mira
Merre djalin e kojshis
Moj e mira Ma e mira
Nga shtepija muri na ndan
Moj e mira Ma e mira
Te kojshija e gjen sevdan .

Per filim nje pershendetje
e mavon nja dy tri laffe
zemren do ta boj per vete
mem thir n'caffe
Mos e lyp ti burin zemer
mos e lyp larga shtepia
kaperceje murin hajde te kojshija .

Ref . *2
Moj e mira Ma e mira
Mos shko nuse larg shtepis
Moj e mira Ma e mira
Merre djalin e kojshis
Moj e mira Ma e mira
Nga shtepija muri na ndan
Moj e mira Ma e mira
Te kojshija e gjen sevdan .
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)