Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Anonimos - E Pa Bes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ANONIMOS...
JOM I QET KUR MENOJ // ME ZEMER E SHKRUJ
E DI ZOTI MADH E DIN // SA JOM KA VUJ
SHUM LOT PO DERDHI // S'PI TER AS DJELLI
PER TY SYT I MSHELI // PER TY ZEMREN E QELI
I MORE MENT E MIJA // I SHEKEPE KATER AN
QELLIMIN SE KUPTOVA // QA DASHTE ME THAN
JETA VAZHDON S'NALET // PER MU E TY
KUJTIMET I MAJ // QE MI DHE N'KATER SY
TE DUA KUR THE // ISH KAN FJALA E RREJSHME
ZEMRA JOTE KISH PAS // DASHNI TE PREKSHME
KURR S'KOM BESU // SE PER TY KOME NDRRU
KURR S'KOM MENU // KAQ SHUM ME T'KERKU
PO TI IKE NI DIT // SUM THE AS LAMTUMIR
SHKOVE PA PRIT // PA TY PE KOM SHTIR ...
NE KET JET SU MUNOVA // ME DALLU PREJ TEJE
PO ME ZEMER U MUNOVA // GJITHQKA ME KAN AFER TEJE

ANONIMOS
TI MIR PO JETON // A UNE PO VUJ
TI JE SHUM E QET // A UNE PO SHKRUJ
SA HER T'PERMENI // MA DIN ZEMRA JEM
PER TY U BONA TJETER // SI SOD E MAJ MEN
KUR DOLE MEM PRIT // UM KAPE PER QAFE
SHTRENGIMI JOT MU DOK // SI RA N'PAQE
SIKUR MELAQE // U AFROVE PARA MEJE
DOREN TEM E PREKE // E MORRE PARA TEJE
PO NI DIT U LARGOVE // SE DI KU METE
RRUGEN QE TA SJELLI JETA // KERKUN SU GJETE
A E DIN KU JE ? // HARROVE KON E LE
KURGJO S'DI PER TY // JA NISE JET TRE
JE LARG (JOM LARG) // S'PO MUJ ME T'HARRU
TI PER MU JE NI ENGJULL // QDO DIT TU KERKU
QKA KE DASHT PREJ MEJE // TA KOM AFRU
LOT PER TY QE I DERDHA // JON BO MI PAGU

REFREN.. BAZZUKA
TI MO NUK JE AJOOO
AJO QE E KOM NJOFTT
TY MO S'TE KOM NE ZEMER
SE TI MO NUK JE AJO
M'KE THAN QE M'DON ME ZEMER
PO TASH PO SHKON ME TJETER
A MOJ TRATHTARE A MOJJJJ E PA BESSS....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)