Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vera Laci - Drin I Ziu Drin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dri a Dri o i ziu Drin
Tu thaft shtrati
Ne te raft mbi ty
Kur te vijn o
Shoqet me m'taku
U tregosha
Fmin qe e kam shkru
E kam shkrue
Nan me lot e mallit
Ne gjergjef kam vu
Dy syt e djalit

Kur te dridhet
Hana permbi varr
Breg me breg o
Po m'kerkon ni djal
Kur ta shofish
Diellin tuj prenu
Kujto nan
Se cuca t'esht martue
T'esht martue
Nan me gurt e zallit
E percollen ne nuse
Zogjt e malit
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)