2po2 - Vet Per Mu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kush po thot dikush po fol per mu
kush jom as vet se di pidhnane vet per mu
se sjom ka du me ju shti n'trip t'mangupave
une du me ja u qit rrenat n'fush qetyne gllupave
se jon ka m'shkojn n'kar tripat e reperave
qe e kan stilin edhe zonin e pederave
ndersa reperat sikur une jon rrit rrugeve
syri yt perreth meje veq mangupa sheh
vet per mu ne shumicen e shteteve
ku jam krijues i shum identiteteve
un nuk i ngoj mesazhet e rep sekteve
se skan efekte muhalifet e insekteve
emri jem u ra n'goj t'rep hendikepave
me zero lek n'tona birat e xhepave
un nuk kom val ne eliten e dobsirave
kom tejkalu horizontin e hapsirave

ref
kuller apo bal VET PER MU
ilegal a legal VET PER MU
djali i mir a i keq , melaqe a dreq pernime don me dit 1 sen t'ka mbet veq VV VET PER MU

kush po thot dikund per mu po flitet
se urrejtja po shtohet ama suksesi po rritet
sod zero jon mundsit e ktyne fallcave
me bo muzik sikur un per hater t'fansave
se hip hopi o kultur ndryshe prej tjerave
un du me kon shembull i mir i ktyne vlerave
prej qe e boj ket art rri veq majeve
n'qender t'vemendjes pa kon pjes e skandaleve
kush o motorr i shum aktiviteteve
vet per mu ne shumicen e qyteteve
adrenalin kur jom pjes e koncerteve
zoni jem nivelizus i instrumenteve
puna jem deshmi e ktyne viteve
jom faktori ma i madh i tona hiteve
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)