Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daim Lala & Buqe Rama - Ah Moj Gru

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Daimi:
Ah moj gru, Lum ti gruja
Ni fjal tmir burrit thuaja
Se kam dal me pi nje kaffe
Ta thet goja 100 llafe

Buqja:
Ah harove lum zotnija
Se ke grun ti te shpija
N'kaffe n'kaffe nat e dit
Ta dish kaffen ta la n'fyt

REF:
Daimi:
Mjerri un, Mjerri un
Qysh i qita vetit pun
M'kan zan sherri ksaj dashnije
As nje hap sun del prej shpije

Buqja:
Bon gajret
Qysh e lype eke gjet
Me zor zemren s'ta kam mar
S'mundesh gjith me mbet beqar

Daimi:
Telefoni me cingru
Ah sa potera ka me shku
Xhelozija t'ka hi n'gjak
N'hoje hujin vetem pak

Buqja:
Telefoni shpesh cingron
Kush mesazhet po ti qon
Ke kujdes e maju fort
Per gjithqka mem dhan report

REF:
Daimi:
Mjerri un mjerri un
Qysh i qita vetit pun
M'kan zan sherri ksaj dashnije
As nje hap sun del prej shpije

Buqja:
Bon gajret
Qysh e lype eke gjet
Me zor zemren s'ta kam mar
S'mundesh gjith me mbet beqar

Daimi:
Mjerri un mjerri un
Qysh i qita vetit pun
M'kan zan sherri ksaj dashnije
As nje hap sun del prej shpije

Buqja:
Bon gajret
Qysh e lype eke gjet
Me zor zemren s'ta kam mar
S'mundesh gjith me mbet beqar (2 here)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)