Shaqir Cërvadiku - Dajallaret

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Oo ne kater ane degjohen
Surlat e tupanat x2
Ne dasmen e nipit
Po vijne dajallaret x2

Ref...x2
Del motra te dera
Vellaznit tuj i prit
Miresevini vellazen
Ne dasmen e nipit

Kokan dale mahalla
Dajet ti shikojne
Me kenge e me valle
Te nipi si shkojne x2

Ref...x2
Del motra te dera
Vellaznit tuj i prit
Miresevini vellazen
Ne dasmen e nipit

...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)