Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bekim Ibrahimi - Tash Sa Vjet Rri Ne Qeli

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Tash sa vjet rri në qeli
Më ka mbyllë dushmani i zi
Më ka mbyllë më mbuloj terri
Nuk po shoh ni rreze dielli

Vajto thell o zëri i nanës
Por si qyqja në kafanëz
Vajton thell o zëri i motrës
Kthehu o vlla ti pranë votrës

Ref:
Po s'më len Dushmani i zi
Më ka mbyllur në qeli
Kam e duar myt m'i ka
Dhe torturat nuk m'i ndal
Hej dushman të vraftë buka
Unë jam si Oso Kuka
Po t'a gjej ni shteg me dal
Godas si rrufeja zjarr

Tash sa vjet rri në qeli
Më ka mbyllë dushmani i zi
Më ka mbyllë më mbuloj terri
Nuk po shoh ni rreze dielli

Vajto thell o zëri i anës
Por si qyqja në kafanëz
Vajton thell o zëri i motrës
Kthehu o vlla ti pranë votrës

Ref:
Po s'më len Dushmani i zi
Më ka mbyllur në qeli
Kam e duar myt m'i ka
Dhe torturat nuk m'i ndal
Hej dushman të vraftë buka
Unë jam si Oso Kuka
Po t'a gjej ni shteg me dal
Godas si rrufeja n'mal
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)