Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ervin Bushati - Potpuri 2003

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hajde dushe bashke te rrime
Se une te du une te du
Zemra jeme po t'kerkon moj
Don me t'u afru vetem ty moj molle e ftu x2

Hajde dushe bashke te rrime
Ty mos me le mos me le
Zemra jeme po t'kerkon moj
Nuk don tjera kend vetem ty moj molle ne gem x2

...

E buzeqesh goca
Hajde ne dritare x2

E i buzeqesh djalit
Djalit te ri beqar e x2

Ref...x2
Lake lake lake
E lake pupulake
E lalen tat o
O ç'e bone marak e

E buzeqesh goca
Hajde ke qershija x2

E i buzeqesh djalit
O nga dashunija x2

Ref...x2
Lake lake lake
E lake pupulake
E lalen tat o
O ç'e bone marak e

...

Çasht ma e bukur ne kete bote x2

Fytyra e goces hane e plote x2

O o hane e plote
Ooo hane e plote

Çasht ma e bukur ne pranvere x2

Buza e goces si sheqer x2

Kush te shkrin moj si qiri x2

Syni i goces rrush i zi x2

O o rrush i zi
Ooo rrush i zi

...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)