Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lil Vlora - Dridhe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lil Vlora

Qu hyn nmes si herat tjera Na bojm party e ki tshkrume ngazeta Dridhe e sille hiq mos ta nin Kalle baby kshtu e bon mir
Dridhe e sille knaqu me ne Sonte ti me mu un per ty hi nmes Dridhe e sille knaqu me ne Per ty kcej deri mengjes
Ska rendis sa osht ora me rendsi esht ktu Se ktu jam un the king Lil Vlora Rim bashk deri ne oret e vona Bomi kejt high hiq pa mariuhana
Ta dhezi chka zdhezet Ta djegi cha zdjeget Emni jem hmmm zdi a pot teket Kom pi sonte pak si teper une du hala e jom kryeveper

Ref(2x)
Dridhe luje knaqu kce me mu Dridhe luje knaqu pa pushu

Mr.Gipa
Njena e lun n'djatht tjetra e shkun n'majt Thirri kejt kojshikat it's party time tonight Luj pi mos ri haj ngreje fustanin Shake your ass deri 6 in the morning/
Still casanova Gipa dhe Lil VloraLeni gajlet anesh hajde mushni gotat Mushi me raki t'rrushit du me pi Nese don me u mshef hajde rim nV.I.P
Ni femnes ja kom nxeh po po du hala Ni femnes ja kom reh po po du hala Skam cka boj kom pun me bel holla Sa per mi nxon sduhet viski me cola/
As vodka me lemona as 2 miljona Vec me 2 3 fjal lock un i joti bona/
Lem met prek ku nuk ben lem met then cka nuk donE ta dish zemer nuk i bjen pishmon yep/

Ref(2x)
Dridhe luje knaqu kce me mu Dridhe luje knaqu pa pushu

Limmy
Mpelqen si je vesh tamam latina rruzat e kuqe fustanin me vrima Edhe kur kesh si ajo um pergjan/
Zemra um thot si ti jo nuk ka/
Je e vlefshme si uji nshkretin/
Ta kan inati si Serbia Shqipnin/
Je e shtrejt sa unazat Sfarovski/
Je llokum faleminder prej Zotit/
Beso prej moti po du me tu afruSaher tsho ty edhe ti msheh mu Kurxho hic nuk du edhe pak me tpaKurxho hic nuk du hajde kalle Hala/
Mos ta nin ej mos ta nin hic Kalle dridhu po du mem smu tiUn e di se ti je ma e majraah Du me thon diqka ama pom nin e jemja/
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)