Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gledi - Sikur Te Paren Here

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje tjeter dite,ndjej,vzshkur mbi kujtime jete
fort kumbon,lot nene qe pikon.
Nje tjeter jete sdo kem,qe te dhuroja vec buyeqeshje
syte e tu krenar te me shikojne!

ref.
Gjej forcen,sdorezohem
kur puthja jote ballin ma pershkon
sikur te paren here.
I zhytur mes dhimbjes,thelle ne shpirt kjo puthje me pastron
sikur te paren here.

Dofal vetmine,qe nga e para te filloj,dhuro kete ndjenje
qe tkerkoj!
Eshte e veshtire e di te kuptosh ate qe ndjej.
Perpiqem jo me kot qe diku qetesi te gjej.
Te ngjall vetveten.

Ref.
Gjej forcen,sdoreyohem
Kur puthja jote ballin ma pershkon
sikur te paren here.
I zhytur mes dhimjes,thelle ne shpirt kjo puthje me pastron
sikur te paren here!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)