Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eduart Dëma - Nen Hije Te Ullinjeve

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Do tja marr kenges me vehte
Do kendoj per shtate pale qejfe
Opo do kendoj se me ka hije
Nen'e hije more te ullinjve

Bjer moj klarine e uruar
Gjemo muzike e bekuar
Kerceni ju shtojzavalle
Vallzo det jehoni male

Ne keto pem hije renda
Ju kendoj se ma ka enda
Shtruar vallen ju ma mbani
Kenga ime ilac xhani

Neper dasma e gezime
Bashke me ju dhe kenga ime
Opo do kendoj se me ka hije
Nen'e hije more te ullinjve
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)