Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Jemi Nda

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jemi nda e fjalt po vin te unë
Ti ke zemër me m`thanë po ankohesh shumë
Edhe unë kisha dasht mos me u anku
Mos me i thanë më askujt se ende te du

Ref:
Dikush dhimbjen e duron dikush qanë me lotë
Pse nuk jan njerzit njësoj nuk e kanë një botë
Dikush plagën mund ta fsheh e si thotë askujt
Po dikush nëse nuk flet gjithmonë ka me vujt

Jemi nda e fjalt po vin te unë
Ti ke zemër me m`thanë po ankohesh shumë
Edhe u n kisha dasht me u mbyll ne vete
Mos me i fol më askujt për halle t`ksaj jete

Ref:
Dikush dhimbjen e duron dikush qanë me lotë
Pse nuk jan njerzit njësoj nuk e kanë një botë
Dikush plagën mund ta fsheh e si thotë askujt
Po dikush nëse nuk flet gjithmonë ka me vujt

Ref:(2x)
Dikush dhimbjen e duron dikush qanë me lotë
Pse nuk jan njerzit njësoj nuk e kanë një botë
Dikush plagën mund ta fsheh e si thotë askujt
Po dikush nëse nuk flet gjithmonë ka me vujt
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)