Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Mos E Kerkoni Jeten Tek Vdekja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mos trokitni në derën time
Me këtë emër askush s`banon
Mos e kërkoni atë pranë meje
Tjeterkujt ai i takon
Mos e kërkoni ah më n`agi-im
Sepse agimit nuk i takon
Mos e kërkoni jetën te vdekja
Se ajo aty nuk banon

Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Por ndjenjat për të nuk u fshin
Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Ndjenjat për të nuk u fshin

Mos e kërkoni atë pranë meje
Gabim adresën ju e keni
Tjetërkush atë nga gjumi e zgjon
As sot as kurrë
K'tu s`do ta gjeni
Mos kërkoni gjurmë në Saharë
Një frymë e vogël
Ato i fshin
Mos kërkoni dashuri nga unë
Se ai ma ka vjedhur
Dhe zemrën në gji

Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Por ndjenjat për të nuk u fshin
Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Ndjenjat për të nuk u fshin

Ka ksi plot
Femra plot
Që i lajnë faqet me lot
Që thoonë s`kam ngroh'tsi
Që "MBRETI" mua ma humbi rininë

Veç një dëshirë kisha (2x)

Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Por ndjenjat për të nuk u fshin
Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Ndjenjat për të nuk u fshin
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)