Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Petrit Lulo - Piva Uje Ne 7 Burime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nga syte e tu, nen qepalla,
vdiqa njeher pastaj u ngjalla X2

Piva uje ne dhjete burime
por s'u shua etja ime
ska burim qe te ma shuaj vec buzeve te tua
kalova ne 10 zjarre kalova, s'u dogja fare
buzen tende kur provova,
oooo cu pervelovaaa

Ma trazove jeten, fat edhe furtune
syte e tu liqenet ku mbytem unn

kush ka puthur buze prej cupe
kush ka pire prej asaj guve
i ka buzet plot me mjaltee

kush ka puthur buze te njoma
i ka buzet plot aroma
trendafil qe i vjen era
s'eshte ilac pranveraaa
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)