Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dardan Shkreli - Atje Poshtë Po Fryen Era

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
MBESËN TËNDE E PAGËZOVA MËRGIME
S'JETOJ PA ATDHE PA NANË
SONTE PRAP PO NDJEJ SI QAN OJ LOKJA
IME ZEMRA IME ME TY QANË

DIKUSH THA SE ATJE POSHTË PO FRYEN ERA
AS UNË LARG TEJE NUK KAM GJUMË
DURO LOKE SE SË SHPEJTI ÇEL PRANVERA
ME PRANVERËN VIJ DHE UNË

E KËNDOJ TË VETMEN KËNGË QË E DI
O GYRBET QOFSH I MALLKUAR
AS KAM DJEP AS NUK KAM VARR AS QIELL PËRMBI
DIELLI IM KA PËRENDUAR
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)