Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylber Idrizi - Ky Gurbet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kalendarin e shikoj
Sa shum vite i numroj
Çka u ba me mu gurbet
Erdha pak e mbeta krejt

Ref:
Ky gurbet, sa i ran
Si jetim pa bab e nan
Ky gurbet, na ka nda
Zemra zemrën don me pa

II

Tuj ba plane sot e nesër
Për mu kthy te vendi vjetër
Sa i ran uji gurbetit
Sa mërzi i shtina vetit

Ref:
Ky gurbet, sa i ran
Si jetim pa bab e nan
Ky gurbet, na ka nda
Zemra zemrën don me pa
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)