Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Tafa - Miremengjes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me ty mallin e kam shuar
me ty dhimbjen e kam tret
me ty kengen kam kenduar
me ty jam perkund ne djep
me ty kengen o kam kenduar
me ty jam perkund n djep

Ref.
Mirmengjes o mirmngjes dua shqip tju pershendes
ne cdo vater ne cdo brez
shqipteare le te vdes (×2here)


Bije o bije ne krahet e nenes
u bekofte perendia
te mos shuhet djeppi kenges
te mos plaket shqiperia

Ref.
Mirmengjes o mirmngjes dua shqip tju pershendes
ne cdo vater ne cdo brez
shqipteare le te vdes (×2here)

Ste nderroj me asgje tjeter
neper boten ane e mban
se je gjuha me e vjeter
se je kenga me me fame

Ref.
Mirmengjes o mirmngjes dua shqip tju pershendes
ne cdo vater ne cdo brez
shqipteare le te vdes (×2here)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)