Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kejsi Tola - Perendeshe E Fantazise

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Perendoj pa perendim
Perendeshe e fantazise
Gjithe keto vargje roberie
Sa ti ja thurr liris

Perendoj pa perendim
Ndersa ti po rrezaton
Ndoshta flladin e trishtimit
Vetem koha ma largon

Por jo kjo zemer nuk do t'ja dije
Dhe sme le te jetoj
Dhe therret ku je ti??

Ku jane fjalet qe me the
Zeri qe me zgjon
Dora qe me prek e krahet qe me mbrojne
Puthjet qe me dhe era mi dergon
Si te ishte dje frymen ma ndalon

Dhe sa o zot do venitem per dashuri
Do venitem per syte e tij.. (2x)

Perendoj pa perendim
Si nje peng i rastesise
Qe merr rrugen e zhgenjimit
Ndersa ti te lumturise

Mbreteroj pa mbreteri
Si nje skllave poezis
Ndoshta rete e frymezimit
Vetem koha i braktis

Por jo kjo zemer nuk do t'ja dije
Dhe sme le te jetoj
Dhe therret ku je ti??

Ku jane fjalet qe me the
Zeri qe me zgjon
Dora qe me prek e krahet qe me mbrojne
Puthjet qe me dhe era mi dergon
Si te ishte dje frymen ma ndalon

REF:
Dhe sa o zot do venitem per dashuri
Do venitem per syte e tij.. (2x)

Kthema te verteten
Kthemi ngjyrat si gjithmone
Te rigjej vetveten
Te shoh jeten qe fillon

Ku jane fjalet qe me the
Zeri qe me zgjon
Dora qe me prek e krahet qe me mbrojn
Puthjet qe me dhe era mi dergon
Si te ishte djell frymen ma ndalon

REF:
Dhe sa o zot do venitem per dashuri
Do venitem per syt e tij.. (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)