Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Zemrat Det I Gjere

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E buza gaz nje dite se di pse ngriu
nje enderim si yll u shua ne eresire
trishtimi re ngadal be sy po zbret
vec per nje cast
sic zbret debora permbi dege

Por deti i madh deboren se pranon
si jeta vete qe humbjet i haron
Nje stine plot drite na dha ne vec pranveren
trishtimin tret fal gezim dhe jete

Dashuri kerko jetes i beso
jo ti mos prano nje cast trishtimi
Zemrat e medha jane si det i gjere
jo nuk mbajne debore edhe dimer
Dashuri kerko jetes i beso
jo ti mos prano nje cast trishtimi
Zemrat e medha mbajne vetem pranvere
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)