Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - U Jam Nje Vllahe E Bukur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
U jam një vlahe bukurë
Një vlahe penemene
Çë kam një miljë delietë
Dhe pesëqindë dhitë
Ulku të hai delietë
Çakau të hai dhitë
Nisem dhe vete në Janin
Vete n'oda të beut
Mirë e mirë
Mirserdhe vlahëzë !
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)