Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - Nje Vajze Nje Kopile

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Një vajzë nje kopile, i thari u
Një vajzë nje kopilee, këtu ne gjitoni

ore ajo ma muarr mendin, i thari u
ajo ma muarr mendin dhe s'vete ne shtëpi

dërgova nje me natë, i thari une
dërgova nje me natë, një plakë në shtëpi

ore i tha, moj vajzë zane, i thari u
ore i tha, moj vajzë zane, pse nuk martone ti

i thari u = i ziu une, i shkreti une
martone = martohesh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)