Hekuran Krasniqi - Shekulli Jonë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje komb nje qellim
Nje gjuhe nje qendrim
Shqiperi etnike x2

100 vjet
Qe jemi tuj festu
Shqiperi etnike

Koha u afru
100 vjet shtet jemi tuj festu
Shqiperi etnike
Koha u afru

Nje komb nje qellim
Nje gjuhe nje qendrim
Shqiperi etnike x2

Jetoj ne nje vend te madh
Quhet Shqiperi x2

Ref...
Ketu ka shqipe
Qielli plot me shqiponja
Plot me shqiponja
Shqiponja

Per pavaresi feston Kosova
Feston Kosova
Jena shqipe me miljona
Me miljona

Nga Presheva e Tetova
Ne Malesi po jehon kenga
Çameria eshte e jona

Per kuq e zi me kuq e zi
100 vjet festojna
100 vjet kuq e zi
100 vjet lirum ne ti

Çerdhja e shqipes anembane botes
Krejt e dine kush jena na
Jena t'lidh me njoni tjetrin
Vellau e moter nji gjak na

Jo s'i trembet syri shqipes
100 vjet liri i ka hak
Mos i prek ti trojet tona
Se gjithmone i mbroj me gjak

100 vjet kuq e zi
Jena t'lire si une si ti
100 vjet kuq e zi
Festo Çameri edhe ti

100 vjet me kuq e zi
Jena t'lire si une si ti
Kuq e zi kuq e zi
Krejt bashke kuq e zi

Ref...
Ketu ka shqipe
Qielli plot me shqiponja
Plot me shqiponja
Shqiponja

Per pavaresi feston Kosova
Feston Kosova
Jena shqipe me miljona
Me miljona

Nga Presheva e Tetova
Ne Malesi po jehon kenga
Çameria eshte e jona

Per kuq e zi me kuq e zi
100 vjet festojna
100 vjet kuq e zi
100 vjet lirum ne ti

Çerdhja e shqipes anembane botes
Krejt e dine kush jena na
Jena t'lidh me njoni tjetrin
Vellau e moter nji gjak na
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)