Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozana Radi - Ne Tren Per Ne Prizren

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
se di a ju kam treguar
e kam ni kang o shum te mir
o plot gurizaj por me nje hir
e me se miri e kendoj
dhe e percjellin mir
e kam ni kang o pa mbarim o edhe peja o e ka ndi ne lan e ne qarshi e ne dardani
skam lan kend o pa e permend dashuris o i kam lan vend dashuris o i kam lan vend
o ne tren per perzeren e mua nje her me ka then
nje plak kenga halleve u ben lak
kenga halleve u ben lak
o se jeta nuk eshte kajmak
o nuk ehte kajmak
e kam ni kang o pa e tepruar eshte e lehte per ta kenduar e mahalla nuk eshte nje thmi qe nuk e di . e kam ni kang o pa mbarim o tan KOSOVA o e ka ndi e me se miri e kendoj e kendon edhe ti .skam lan vend o pa e permend (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)