Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Baba Rexhepi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Erdhe nga teqeje e Zallit
Nga urore e shejnte e malit.
Ne gji more ti atdhen
N'Detroit ngrite teqen.

Erdhi biri I Shqiperis
Dhe statuja e liris.
Erdhi djali I frasherllijnve
Nderi I madh I Bektashijnve.

O baba, baba Rexhepi
Lume nena, lume djepi.
Ah te nje gjakut jemi ne
Pa atdhe jo nuk ka fe.

(Kjo kenge nuk soset kurre
Monument per ty o burre
Emri yt sa lart u ngrit
Ne atdhe e Detroit
Kjo teqe more baba
Gjith atdheut brenda pa
Ketu shqip me ty foli
Faik konica edhe noli)

Baba Rexhep patrioti
Uraten qe te dha zoti.
O nga teqeja Detroit
O gith Shqiptarve u dhe drit.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)