Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Mariola Kacani & Jurgen Kacani - Kolazh Jugu 1 2019

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dallget buze jonit
Brigjet ledhatojne
Po celin bajamet
Enderrat mi zgjojne

Hedh vellon pranvera
Zbukurojet malit
Bashke me dallandyshet
Do me vij dhe djali

O moj vajze e bukur
Edhe pse jam large
Enderrat me ty
I shoh per çdo nate

Hedh vellon pranvera
Zbukurojet malit
Bashke me dallandyshet
Do me vij dhe djalli

Her me vjen si xhinde
Her me vjen si engjell
Me vin nga penxherja
I veshur si dhenderr

Hedh vellon pranvera
Zbukurojet malit
Bashke me dallandyshet
Do me vij dhe djalli

-

Një behar të tërë moj unë për ty punova vogëlushe e vogël moj veshur me të holla
Një behar të tërë moj unë për ty punova
vogëlushe e vogël moj veshur me të holla

E Salo, Salo moj Salushe ishe vajzë u bëre nuse,
O Salo, Salo moj Salushe ishe vajzë u bëre nuse

O, o syzez' o, lum ky djalli që të do
A, a syzez' a, lum ky djalli që të ka
O, o syzez' o, lum ky djalli që të do
A, a syzez' a, lum ky djalli që të ka

Fustan më kërkove moj, te bardh' unë ta solla
vogëlushe e vogël moj, veshur me të holla
Fustan më kërkove moj, te bardh' unë ta solla
vogëlushe e vogël moj, veshur me të holla

E Salo, Salo moj Salushe ishe vajzë u bëre nuse,
O Salo, Salo moj Salushe ishe vajzë u bëre nuse

O, o syzez' o, lum ky djalli që të do
A, a syzez' a, lum ky djalli që të ka
O, o syzez' o, lum ky djalli që të do
A, a syzez' a, lum ky djalli që të ka
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)