Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gent Bushpepa - Viktime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ndjej, po zbardh nje tjeter dite.
Tregome,valle si shkon pushtimi ,
Nje ndrydhje pa meshire,
Gjithcka te mohoj cdo ndjesi ,
S'te lejon qe te ndjesh ngrohtesin e vendit tend .

Ref.
Prap,shohe te ty nje shpirt luftarak,
Mes genjeshtrash shpresen e kthen pas ,
Por shpejt kupton qe koha kete ndjesi do te ta marre ,
Dhe ti , ti do te jesh viktim .

Jepi nje kuptim, anarkis dhe me thuaj ke mallkon ,
Tek ti nuk gjej dot shpjegim , jo
Mos u dorzo !
Prano ne jete zhgenjimin dhe lufto per vendin tend .

Ref.
Prap,shohe te ty nje shpirt luftarak,
Mes genjeshtrash shpresen e kthen pas ,
Por shpejt kupton qe koha kete ndjesi do te ta marre ,
Dhe ti , ti do te jesh viktim .
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)