Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Mbulesa Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

Perse me bisht syri nga bota shikohem
Perse vlerat e mira aspak s'nderohen
O ju njerez pse habitni qe mu pom shihni
jam Muslimane a vertet nuk me njihni

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

Fjalet e botes mua nuk me demtojne
vetem tek Zoti vlerat qe mi shtojne
Andaj ket kuror qe kam
do ta mbaj nkok
se me te un e shfaq driten mbi tok

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

O ju njerez nje fjal amanet ta mbani
per ju lutem cdo her qe theret Ezani
O Zot mos na privo
Nga drita jote
Dhe na bej krenar rruget e ksaj botee

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)