Shtjefen Lulgjuraj - 7 Bajrak Te Bukurise

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ku shkelqen kjo bukuri
Si bajrak me hijeshi
Paske marr kthjelltit e motit
Moj e mira vajz e Hotit

Ma hedh hapin si drenushe
Si ylberi zhdrit ne fushe
Rrenxe dielli rrenxe hane
Moj e mira vajz Grudjane

Faqen kuq si molla e gemit
At qerpik si krahu i shpenit
Hijeshi po i nep tan venit
Moj e mira prej Kelmenit

Kaq e bukur kur u bane
Mashalla moj shtat azgane
Si çetina ne maje t'shpatit
Moj bel holla e Kastratit

Trandofilja e bukur çeli
Permi syt ra kaçurreli
Hije t'ka kunora e velit
Moj e bukura vajza e Shkrelit

Porsi shqipja ne maje te kreshtes
Bukuri po i jep tan bjeshkes
Ballin nalt si kapidane
Moj e mira vajz Trieshjane

Per çdo dit te shtohet nuri
Ftyra jote si biluri
Syni qeshet kur s'flet goja
Moj e mira vajz nga Koja

Ne shtat male rreze diellit
Me shtat ngjyrat e ylberit
Shtat bajrak te bukuris
O malsoret e Malsis
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)