Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elona Leka - Zemer Po Vonohesh

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zemer po vonohesh, aspak nuk po kujtohesh
se ne vetmi te pres ty...
Zemer te gjith me pyesin, cdo tem me ty e nisin
me provokojne, sa larg ata shkojne

U them se jam shume e lumtur,
dashuria mire na shkon
e shpirti me vlon...

U them se takimet tona,
zgjasin deri heret ne mengjes
e une po pres...

Per ty shume genjeshtra bera,qe ta ruaj dashurin mes nesh
E une po pres
Me mire do te kishte qen te ma thuash mua drejte ne sy
Sjam per ty

Zemer te gjith po flasin, mua ne shpirt me vrasin
Kur une e di se s'jam me ty
Zemer ne kte qytet, bota per ne po flet
Pyesin pa ndal, kue e ke at djal...

U them se jam shume e lumtur,
dashuria mire na shkon
e shpirti me vlon...

U them se takimet tona,
zgjasin deri heret ne mengjes
e une po pres

Per ty shume genjeshtra bera qe ta ruaj dashurine mes nesh
E une po pres
Me mire do te kishte qen te ma thuash mua drejte ne sy
Sjam per ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)