Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ergys Shahu - Rrugen Nuk E Gjetem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Ergys)
U ben kaq vite
qe kto sy s'te shikojn
me merr malli
nga zemra s'te ndaj dot
nuk kam fuqi
dhe veten se mbaj dot
sa do te doja te ishim bashk ne sot
si munde te me harrosh
si munde te me zevendesosh
kur e mendoj
sa koh kaluam bashke
per asgje ne bote
nuk do ta hidhja poshte
sepse un ndjeja
cdo pjese te trupit saj

Refreni x2
Ma more shpirtin
zemren ma coptove
mi thave lotet
pse u largove
tani jam vetem
ma ndryshove jeten
Por rrugen nuk e gjetem.

(Deklan)
Si do jetosh pa mua
prit pak duhet te ndalesh
me vrasin fjalet e tua
pse po kerkon te ndahesh
kujt po i thu te dua
zemren kujt do ja falesh
mos rri e heshtur vetem
po pres qe ti t'me flasesh
tani jam vetem vuaj
e ndjej veten te huaj
ktu kam kujtimet e tua
kto vargje per ty i shkruaj
ndoshta ti do pendohesh
dhe ndjenja prap do kesh
ndoshta ti do kthehesh
mua ktu do me gjesh.

Refreni x2
Ma more shpirtin
zemren ma coptove
mi thave lotet
pse u largove
tani jam vetem
ma ndryshove jeten
Por rrugen nuk e gjetem.

(Ergys)
Kerkoj vtem nje shanc
sa dua te jemi prap bashke
ti shoh syte e tu
e di qe koha nuk ndal
te lutem ti me fal
sa shume ty te du
se un xhan ty te kam
dhe s'mund te te mbaj inat
mos luj ti me mu
se ndjenjat s'mund ti ndal
nga zemra s'mund te ndaj
I wanna be with you.

Refreni
Ma more shpirtin
zemren ma coptove
mi thave lotet
pse u largove
tani jam vetem
ma ndryshove jeten
Por rrugen nuk e gjetem.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)