Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku & Violeta Kukaj - Kah Po Shkon Moj Zan

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ai kah po shkon moj Zan
Nakun mos m'je dhan
Jam e re bre djalo
As ndermend s'e kam

He hej as ndermend s'e kam

Ai s'je e re moj Zan
Ke mbush njizet vjet
Po thot nana djalo
Prit edhe naj vjet

He hej prit edhe naj vjet

Ai kah po shkon moj Zan
Me qerpik te zi
Jam e re bre djalo
Matem me flori

He hej matem me flori
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)