Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Bejme Kenge E Jo Shakara

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Djema qe ju beri nena,
mblidhuni o ku behet kenga
Si dyfeku me te shtena
zjarr e barut ka brenda
Si dyfeku me te shtena
zjarr e barut ka brenda

Kur te shkruhet historia
do te thuhet nga e para
Ne djemte nga Shqiperia
bejme kenge e jo shakara (2 here)

S'jane dete e termete
qe dalin nga fundi i dheut
Jane historia vete
ligjerimet e Atdheut
Jane historia vete
ligjerimet e Atdheut

Kur te shkruhet historia
do te thuhet nga e para
Ne djemte nga Shqiperia
bejme kenge e jo shakara (2 here)

C'kane malet qe gjemojne
supet ne yje i cojne
Jo mor jo nuk jane gjemime
,por jane kenge e ligjerime
Jo mor jo nuk jane gjemime
,por jane kenge e ligjerime

Kur te shkruhet historia
do te thuhet nga e para
Ne djemte nga Shqiperia
bejme kenge e jo shakara (2 here)

Ne djemte nga Shqiperia bejme kenge e jo shakara
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)