Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ermal Fejzullahu - Djal I Kosoves

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
S'po ma nin se qka po thuhet
xhelozojn kjo po kuptohet.
Kur na shohin krejt tranohen
pse po t'du un ty.
Hajde mos ta nin oj zemer
ty dashni te therras me emer.
Se me fjal nuk thahet deti
un kam lind per ty.

Ref 2x:
Po shkelqen si floku i bores
do te mbaj n'pellemb te dores.
Un jam djali i kosoves
qe ta don at sy.

Kur je ti shkelqen gjithe vendi
me del zemra krejt prej veni.
Je e embel si sheqeri
je e imja ti.
Hajde mos ta nin oj zemer
ty dashni te therras me emer.
Se me fjal nuk thahet deti
un kam lind per ty.

Ref 4x:
Po shkelqen si floku i bores
do te mbaj n'pellemb te dores.
Un jam djali i kosoves
qe ta don at sy.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)