Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Shqipet Me Dy Krena

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hej o ne Malesi kane le shume sokola
O shume sokola
O si gjithmone o ne keto trojet tona
N'keto trojet tona

O bir e bija sikur o skiftera
O jane si shqipet o me dy krena x2

Hej o kur armiku erdhi te pragi
Erdhi te pragi
O jane mbledh trimat o te mejdanit
O te mejdanit

O n'daç per pushke o n'daç per hijeshi e
O djem te zgjedhun o per trimni e x2

Hej o kerset pushka e gjemon topi
E gjemon topi
O tym e flake po digjet baroti
Digjet baroti

O preja e radhes Zenel o Ajdini
O s'i lame vend o kerkun armikut x2

Hej o ju o burra trima mejdani
Trima mejdani
Epo sa larg o ju ka shkue zani
Ju ka shkue zani

O ju kujtojme o me kange o prej mallit
O qe s'ju shmanget o idealit x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)