Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Era

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa here e ndigjoje eren
nga largesit me del ti
kujtimet mbulojne mendjen
rreneqethem ne vetemi
me duket te shoh ty
Buzqeshjen tende e zerin tend
mua mi sjelle era
shikimin tend, buzet e tua
mi shendrit pranvera
me ece ngadale neper qielle
sikurse te ishe zane
emrin tend e ndegjoj ne ere
me duket te shoh ty
Sa here e ndigjoje eren
nga largesit me del ti
kujtimet mbulojne mendjen
rreneqethem ne vetemi
me duket te shoh ty
Buzqeshjen tende e zerin tend
mua mi sjelle era
shikimin tend, buzet e tua
mi shendrit pranvera
me ece ngadale neper qielle
sikurse te ishe zane
emrin tend e ndegjoj ne ere
me duket te shoh ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)